x 
0 Kč

košík je prázdný

V srdci Sanseta

Tradice a vášeň

Naše prosecco pochází z oblasti, která byla předurčená pro výrobu vína a která je známá pěstováním vinné révy již od dávného starověku. V srdci Benátska, v provincii Padova, na krásném a slunném území Euganských kopců (Colli Euganei), se nachází 40 hektarů vinic rodinného podniku Podere alla Quercia. Ten se vinařství věnuje již od konce 18. soletí.

Filozofií tohoto podniku je prokazování vášně a úcty k zemi, vinicím a vínu, stejně tak i šíření kultury dobrého a kvalitního pití.

Teritorium

Euganské kopce jsou domovem pěstování vinné révy již po staletí. Tyto kopce mají jedinečný mikroklimatický charakter, který je zajištěn dokonalou kombinací proudění vzduchu, slunečního svitu a správného teplotního rozsahu. Zdejší půda se utvářela v miocénu, geologické epoše třetihor, a skrze svou vápencově-křemičitou strukturu je ideální pro získání lahodnosti a jedinečnosti vína.

Právě na těchto kopcích našla réva Glera své domovské stanoviště, které umožňuje produkuci vynikajících vín uznávaných po celém světě.

Pěstování a výroba

Při pěstování a výrobě vína je kladen důraz na zachování tradičních postupů ve spojení s moderními technologickými poznatky. Hlavní myšlenkou je dosažení optimálních výnosů co nejvyšší kvality cestami přátelskými k přírodě.

Proto například pro ošetření trávy ve vinicích se u nás nepoužívají herbicidní přípravky, ale réva je před trávou chráněná mechanicky. Ochrana proti hmyzu a plísním se provádí pomocí moderních sofistikovaných technik, které mají minimální dopad na životní prostředí a zároveň umožňují kvalitativní zlepšení produkce.

Sklizeň hroznů probíhá zásadně ručně, neboť mechanický sběr způsobuje značné poškození a ohrožuje zdraví a sílu vinné révy. Ruční sklizní zajišťujeme celistvost ovoce a respekt k rostlině.

U všech výrobních procesů v našich sklepích máme jediný cíl: udržovat harmonii vůní a chutí obsažených v každém hroznu a zprostředkovat jedinečné emoce z toho plynoucí všem, kteří naše Sanseto prosecco ochutnají.

Lahve

Sanseto prosecco je synonymem nejenom výjimečné harmonické chuti, ale zároveň ojedinělého elegantního designu svých lahví.

Lahev typu “Collina” ma specifický tvar, který charakterizují zaoblená ramena a uzké elegantní hrdlo. Svým pusobivě moderním vzhledem je tato “champagne & prosecco” lahev ideální pro všechny druhy oslav a jiné výjimečné okamžiky.

Na designu našich lahví se podílela úspěšná česká grafička a designérka MgA. Věra Marešová, autorka mnoha významných projektů a kampaní v Česku i zahraničí, mimo jiné autorka loga města Brna, které je od roku 2005 používáno.

Lahve jsou dostupné v důkladně vybrané řadě zařivých metalických barev, které vám pomohou dokonale zvýraznit jakoukoliv událost a vytvořit při ní poutavou atmosféru s nádechem exkluzivity a kouzla. 

Barvy mají nejen funkci estetickou, ale i praktickou, neboť chrání víno před UV zářením a tím i před předčasným stárnutím a znehodnocením.

nahoru / top
Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.