x 
0 Kč

košík je prázdný

Neocenitelné Prosecco Tipy, vol. IV

"Prosecco se sladkým? To raději ne!"

Častou chybou je kombinace suchých bublinek s dezertem. V tomto případě se pravidla párování řídí zásadou shody, což znamená... sladké se sladkým. Žádné Prosecco di Valdobbiadene by proto nemělo být spojováno s různými druhy dezertů, koláčů či jiných sladkostí: v tomto případě se rozhodněte spíše pro Moscato d'Asti, což je lehké sladké nízkoalkoholické víno, které je vhodné pro kunzumaci spolu s dezerty. Pokud se však bublinek nechcete vzdát, zkuste pak vybrat sladké Zibibbo nebo Passito. Tyto odrůdy budou sladké dezerty skvěle doprovázet.

"Prosecco je vynikající se zeleninovými pokrmy"

Prosecco se velmi dobře hodí k zeleninovým pokrmům, jako je chřest nebo čekanka červená (radicchio). Hořká příchuť těchto dvou druhů zeleniny, bude příjemně kontrastovat s aroma Prosecca. Kombinace s recepty založenými na zelené zelenině, jako je cuketa nebo špenát, je také dokonalá, zvláště když je spárována s ricottou. Jemné a elegantní Prosecco je rovněž vynikající s dýňovým nebo květákovým suflé, stejně jako s bramborovým nebo mrkvovým dortem.

"Bublinky a tradiční italské salámy"

Bublinky jsou vynikající spolu s tradičními italskými salámy, zejména s těmi harmoničtější chuti, jako je vařená šunka a mortadella. Namísto toho je dobré se vyhnout kombinaci s pikantními salámy, stejně tak kořeněnými a plísňovými sýry. Kombinace s lehkými výrobky, jako jsou kozí a kravské sýry, jsou ideální.

"A co ryby a mořské plody?"

Pokud dáváte přednost bublinkám před tichým bílým vínem, vězte, že Prosecco di Valdobbiatene se skvěle hodí k rybám a mořským plodům. Jestli milujete čerstvé (rozumějte syrové) krevety, pak vězte, že i ty jsou výborné k bublinkám. Stejně tak i rybí carpaccio, chobotnice, slávky nebo tatarák z lososa.

"Jak je na tom Prosecco kaloricky?"

 

Autor: RH

nahoru / top
Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.