x 
0 Kč

košík je prázdný

Neocenitelné Prosecco Tipy, vol. III

"Mezinárodní den prosecca připadá na 13.srpna"

Mezinárodní den prosecca připadá na 13. srpna. Tento den je ideální na to, abyste připravili pro vaše přátele hezký večer. Můžete jej pojmout ve velkém stylu a můžete připravit i nějaký skvělý pokrm. Šumivý nápoj se hodí zejména k těstovinám, rybám, salátům, nebo drůbežímu masu. Receptů a tipů naleznete na našich stránkách dostatek. K oslavám patří také zábava. Co si takhle z prosecca namíchat nějaké drinky, které vás v srpnovém večeru příjemně osvěží? Vyberte si nejaký v sekci koktejly. Pokud chcete večer zakončit shlédnutím hezkého filmu, máme pro vás rovněž tip - bravurně zrežírovaný snímek Ridleyho Scotta, "Dobrý ročník". Jedná se o romantickou komedii z roku 2006, s tématikou vína a krásné a hřejivé francouzské Provence. Krásný večer přejeme!

"Jak správně nalít sklenku šumivého vína?"

Pravý milovník vína ví, že není vhodné držet lahev za hrdlo. Nejoptimálnější není ani držet láhev palcem za dno (prohlubeň na dně lahve), jelikož takový úchop poskytuje pouze malou kontrolu nad lahví a zvyšuje se tím pravděpodobnost jejího upuštění či rozlití vína. Pro nejlepší stisk uchopte lahev uprostřed poblíž etikety. Při nalévání vína držte sklenku v jedné ruce a lahev v druhé. Nahněte sklenku a lijte víno po její stěně, ne přímo na dno, abyste zpomalili tempo jímž víno vytéká (tímto způsobem rovněž zachováte bublinky).

"Potřebujete rychle vychladit prosecco?"

Pokud potřebujete rychle vychladit prosecco, namísto ukládání láhve do mrazničky, vložte láhev do kyblíku s ledem a vodou. Ledová voda vychladí lahev rychleji než led samotný. Dalším trikem je přidání soli. Rozmíchejte půl až jeden hrnek soli v teplé vodě a směs přilijte do kyblíku s ledem a vodou. Sůl totiž snižuje bod tání ledu. Lahev v ledové směsi jednou za čas otočte. Tímto způsobem můžete mít láhev prosecca vychlazenou na správnou teplotu za 15 minut.

"Mátovo-limetkové prosecco s okurkou je dokonalé osvěžení v horkých letních dnech"

Do džbánu vymačkejte dvě limetky a šťávu společně s cukrem (polévková lžíce) ve džbánu rozmíchejte. Lístky máty nasekejte na hrubo, aby pustily vůni, ale nepletly se při pití do úst. Do džbánu dejte ledovou tříšť, mátu, čtyři plátky okurky a vše přelijte vychlazeným Proseccem. Tu svěžest si zamilujete!

"Jak je na tom Prosecco kaloricky?"

Je všeobecně známo, že malé množství alkoholu je jednoznačně zdraví prospěšné. Pravidelné a střídmé pití vína zvyšuje hladinu HDL („hodného“) cholesterolu, a to je jednou z příčin zmenšení počtu srdečních infarktů a snížení celkové úmrtnosti nejen u zdravých osob, ale také u osob se zvýšeným krevním tlakem, cukrovkou, i u pacientů po infarktu myokardu. Sklenice Prosecca obsahuje přibližně 1 gram cukru a 80 kalorií. Vzhledem k tomu, že sklenice bílého nebo červeného vína obsahuje kolem 160 kalorií, půllitr ležáku 180 a půllitr cideru 210, je Prosecco relativně nízkokalorické pití.

Autor: RH

nahoru / top
Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.