x 
0 Kč

košík je prázdný

Neocenitelné Prosecco Tipy, vol. I

"Pijete-li špičkové prosecco, použijte sklenici tvaru pootevřeného tulipánu"

Šumivá vína jsou téměř vždy servírována ve štíhlých flétnových sklenicích. Pokud však budete pít špičkové prosecco, vyzkoušejte širší tvar sklenic, kde je tělo více baňaté a směrem k hrdlu se uzavírá. Takováto sklenka de facto kopíruje tvar pootevřeného tulipánu, což umožňuje vínu lépe dýchat a dokonale kumulovat a koncentrovat jeho aromatické látky.

"Držte sklenici za stopku nebo její základnu"

Sklenici s proseccem držte za její stopku nebo ještě lépe za její základnu. Důvody jsou dva - estetický a praktický. Na ten estetický již spousta z nás jistě přišla sama - naleštěná sklenička se velmi rychle ušpiní, což nevypadá příliš hezky a vábně - a to si kvalitní prosecco rozhodně nezaslouží. Tím praktickým důvodem je poté fakt, že držení za stopku neovlivňuje teplotu prosecca a potažmo i jeho perlivost.

"Zacházejte s proseccem obezřetně a rozhodně jej nedávejte do mrazničky"

Chovejte se k lahvím s proseccem láskyplně a nezapomínejte, že obsah uvnitř lahve je pod poměrně vysokým tlakem. Prosecco byste neměli dávat do mrazničky, a to ani když máte naspěch a chcete jej mít rychle vychlazeno. Změna teploty a rychlé vychlazení mu škodí. Teplotní šok, který prosecco utrpí, se negativně podepíše na jeho chuti a perlivosti.

"Prosecco získalo svůj název odvozením od vesnice, poblíž které bylo původně vyrobeno"

Kde se vzalo označení "Prosecco"? Název je odvozen od vesnice, která je součástí Terstu v severní Itálii. Dříve to byl také název bílé odrůdy vinné révy, která byla později přejmenována na "Glera". V roce 2010 italská vláda rozhodla, že Prosecco smí být užíváno jen k označování původu vína  Má tak odkazovat na konkrétní region, ve kterém je víno produkováno.

"Prosecco fondue zní možná blaznivě, ale chutná fantasticky"

I když si asi řeknete, že prosecco fondue zní bláznivě, měli byste tento fantastický pokrm vyzkoušet. Co může být příjemnější, než sejít se s přáteli u společného stolu a pochutnat si netradičním fondue. Ukažte kouzlo kulinářských svátků, které vás nejen sblíží s lidmi, které máte rádi, ale ohromí i vaše chuťové pohárky. Příprava je jednoduchá a recept naleznete na našich stránkách v sekci "Kulinářství".

Autor: RH

nahoru / top
Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.