x 
0 Kč

košík je prázdný

PROSECCO & GIN KOKTEJL AKA “PINK GIN FIZZ”

Máme pro vás jeden z našich oblíbených receptů na koktejl s proseccem a růžovým ginem, který je snadný na přípravu a lehce si jej tedy připravíte doma. Jedná se o velmi elegantní nápoj, který se hodí pro zvláštní příležitosti. Pokud tedy chcete udělat růžový dojem na partnerku, partnera, či vaše přátelé na večírku, pak právě zde naleznete recept. Doporučujeme k tomuto použít Sanseto Rosato, růžové prosecco z naší řady DOC Elegant, které se chutí a rovněž i půvabně růžovou barvou lahve dokonale ke koktejlu hodí, a ve výsledku pomůže vašemu úsilí dodat punc elegance a vyjímečnosti.

ČAS PŘÍPRAVY:

3 minuty

SLOŽENÍ:

40 ml růžového ginu (Malfy Gin Rosa, Beefeater Pink)

20 ml cukrového sirupu

Sanseto Rosato - Prosecco Rosé DOC

25 ml čerstvě vymačkané citronové šťávy

Kostky ledu

POSTUP:

  1. Připravte si vhodné skleničky, ideálně sektové “Flute” nebo tulipánového tvaru. Tyto skleničky pomohou zachovat perlivost prosecca.
  1. Sklenici chceme mít vychlazenou, proto vložte do sklenice kostky ledu a sklenici takto předchlaďte. Nemáte-li dostatek ledu, vychlaďte sklenici studenou tekoucí vodou a osušte ji.
  1. Připravte si koktejlový shaker. Pokud nemáte, můžete jej zakoupit v našem e-shopu v sekci Produkty/doplňky, nebo jej od nás dostanete zdarma při nákupu balení šesti lahví Prosecco DOC Elegant.
  2. Přidejte do shakeru 40 ml ginu.
  3. Přidejte 20 ml cukrového sirupu (můžete si lehce vyrobit svůj tak, že do jednoho dílu horké vody přidáte dva díly cukru, promícháte a necháte vychladit).
  4. Dále do shakeru přidejte 25 ml čerstvě vymačkané citronové šťávy a hodně ledu, a vše dostatečně protřepte. Shaken not stirred!
  5. Nalijte do poloviny vychlazené sklenice obsah ze shakeru a dolijte proseccem.
  6. Skleničku ozdobte lístky čerstvé máty a dlouhým kouskem citronové kůry.
  7. Chcete-li ještě více ohromit, přidejte sušený květ levandule.
  8. Vychutnejte si slávu a uznání vašeho okolí!
nahoru / top
Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.