x 
0 Kč

košík je prázdný

Pět důvodů proč pít prosecco

V posledních letech získává italské prosecco na popularitě až do té míry, že v objemu produkce a prodejích překonává francouzské šampaňské. Svou popularitu si prosecco získalo teprve s nástupem internetu a širší distribuce, což umožnilo více lidem objevit požitek z jeho chuti.

Podívejme se spolu na několik důvodů, proč se zastavit,  otevřít si s přáteli láhev prosecca a vypít o nějakou tu skleničku či z prosecca namíchaný drink více.

1. CHUŤ

Samozřejmě že hlavní důvod proč byste měli pít prosecco je jeho chuť - aromatická, svěží a delikátní.

Prosecco je vyjímečné víno osvěžující chuti, které je ideální pro relaxaci po náročných dnech v práci. Zachovává si současně jistou úroveň komplexnosti, čímž je zajímavé pro znalce vín, kteří se chtějí dozvědět více o tomto víně a jeho struktuře. Podle úrovně zbytkového cukru je prosecco klasifikováno jako Extra Brut, Brut, Extra Dry a Dry, takže svou chuť si naléznou vyznavači suchého i sladšího vína.

  1. ZLEPŠUJE PAMĚŤ

I když můžete mít alkohol zafixovaný jako škodlivý pro vaši paměť, ukázalo se, že prosecco přináší dobré zprávy, pokud jde o posílení vašich kognitivních funkcí. Výzkum z Univerzity v Readingu ukázal, že střídmé pití několika sklenic bublinek týdně může působit proti ztrátě paměti spojené se stárnutím. Existují dokonce některé důkazy, které naznačují, že by mohlo pomoci oddálit nástup degenerativních mozkových poruch, jako je demence.

Profesor Jeremy Spencer, který studii provedl nicméně varuje: „Podporujeme zodpovědný přístup ke konzumaci alkoholu a naše výsledky naznačují, že velmi nízký příjem jedné až dvou sklenic týdně může být účinný.“

  1. JE NÍZKOKALORICKÉ

Sklenice Prosecca obsahuje přibližně 1 gram cukru a 80 kalorií. Vzhledem k tomu, že sklenice bílého nebo červeného vína obsahuje kolem 160 kalorií, půllitr ležáku 180 a půllitr cideru 210, je Prosecco relativně nízkokalorické pití.

  1. DOBRÝ VLIV NA SRDCE

Již jsme tu zmiňovali, že prosecco obsahuje antioxidanty. Ty jsou dobré rovněž pro váš krevní oběh. Bylo prokázáno, že prosecco je pro vaše srdce stejně zdravé jako červené víno, pomáhá posilovat krevní cévy a předcházet krevním sraženinám. 

  1. DOBRÝ VLIV NA KŮŽI

Stejně jako červené víno obsahuje prosecco flavonoidy, mající antioxidační vlastnosti. Ty mohou pomoci předcházet rakovině. Pokud chcete zvýšit obsah flavonoidů ve svém přípitku, doporučujeme vám přidat do sklenice jednu nebo dvě jahody bohaté na antioxidanty. Toto může být prospěšné pro vaši pokožku, neboť tyto antioxidanty o kterých mluvíme pomáhají detoxikovat vaši pleť, vyrovnávají ji a vyplňují.

Autor: RH

 

nahoru / top
Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let.